Półkolonie Gmina Pszczółki Turnus 3

Półkolonie i zajęcia z dziećmi Gmina Pszczółki

Turnus 3 – 17-21.07.2023

DZIEWCZĘCA PRZYGODA

Program:

„Gimnastyka sportowa” 

Zajęcia dedykowane dla dziewcząt pozwolą poznać im jedną z najstarszych dyscyplin sportowych. Stanie na rękach, przewroty, przerzuty bokiem czy piramidy gimnastyczne –  to tylko część programu przygotowanego dla naszych uczestniczek.

„Joga i techniki relaksacji ” 

Uczestnicy poznają podstawowe pozycje – asany –  stosowane w jodze poprzez zabawy. Dodatkowo, zastosujemy ćwiczenia oddechowe oraz wspólnie  wykonamy zestaw ćwiczeń z jogi dla początkujących, które wprowadzą nasze ciała w świadomy relaks. Uczestnicy poznają również technikę relaksacji Jacobsona, która pozwala na zredukowanie stresu i uspokojenie organizmu. 

„Taniec z elementami fitnessu” 

Zajęcia taneczne połączone z nauką podstawowych kroków fitness. Roztańczmy się w rytm letnich przebojów!

„Gry świata” 

U nas poznasz niekonwencjonalne gry z różnych zakątków świata, takie jak: molkky, , corn hole czy bilard holenderski – sjoelen.

„Festiwal baniek mydlanych” 

Wykorzystując wakacyjny klimat stworzymy gigantyczne bańki mydlane. Nie zabraknie konkursów na największą, a może najdłuższą bańkę mydlaną!

„Zakłady” 

W tej grze uczestnicy będą musieli obstawiać wyniki zakładów. Co więcej, tematem tych zakładów będą zadania, które reprezentanci drużyn będą wykonywać. Szykuje się dużo śmiechu i nieprzewidywalności!

„Zabawa fotograficzna” 

Gra terenowa wymagająca dużej kreatywności i siły w nogach. Zrealizuj, jak najwięcej zadań z listy w ograniczonym czasie. Jak sama nazwa wskazuje, trzeba będzie zrobić wiele zdjęć w różnych miejscach, pozach i z różnymi rekwizytami. 

„Wycieczka całodniowa – Wystawa 3D”

Wyjątkowa wystawa, która umożliwi naszym uczestnikom wykonanie zdjęć w nietuzinkowych, a czasem abstrakcyjnych sceneriach. Dzieci będą miały okazję przenieść się do innej przestrzeni. Interaktywna zabawa spowoduje, że zarówno ciało jak i umysł zostaną pobudzone, a uczestnicy staną się częścią sztuki 3D. Świetna zabawa i brak miejsca na nudę są w tym przypadku gwarantowane. 

„Warsztaty z lepienia pierogów”

Nasi uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki powstawania pierogów – zaczynając od ich historii, po własnoręcznie ulepienia, aż w końcu delektowanie się pysznymi kulinariami. Samodzielnie przygotowane pierogi dzieci zabiorą do domu, (wraz z pełnym instruktażem ich ugotowania) gdzie będą mogli poczęstować najbliższych swoim dziełem kulinarnym. Przecież nic nie cieszy bardziej niż własne pierogowe czary!

Dodatkowo podczas pobytu w pruszczańskiej pierogarni dzieci zostaną poczęstowane świeżo wyciskanym sokiem oraz domowymi słodkościami – od pączków po faworki. 

Torby pełne barw”

Nasi podopieczni otrzymają materiałowe torby, które następnie pokolorują wedle własnego pomysłu i upodobań. Za pomocą wyjątkowych mazaków pokryją je ulubionymi barwami i stworzą wzór o jakim zawsze marzyli. Tym razem dzieci wcielą się w projektantów własnej części garderoby. 

„Koraliki i diamenciki, czyli kolorowe bransoletki”

Która mała (i duża) kobietka nie lubi świecidełek? Tym razem każda uczestniczka przy użyciu różnorodnych koralików i ozdób zaprojektuje własną biżuterię, którą potem będzie mogła dumnie prezentować. Zajęcia rozwiną kreatywność i pomysłowość wśród dziewczynek.

Cukierkowe piniaty”

Na tych zajęciach dzieci rozwiną wyobraźnię przestrzenną oraz kreatywność. Przy pomocy prostych przyborów uczestnicy stworzą własne piniaty, które następnie wypełnią pysznymi cukierkami. Zajęcia wprowadzą nas w meksykański nastrój!

Gry i zabawy na świeżym powietrzu” 

Różnorodne formy zabaw i gier zespołowych w ciekawych modyfikacjach. 

*Podany plan półkolonii może ulec nieznacznym zmianom z przyczyn losowych niezależnych od organizatora tj. warunki pogodowe, czy inne zdarzenia losowe.
PLAN DNIA
SZCZEGÓŁY OFERTY
CENNIK

RAMOWY PLAN DNIA:

7:30 – 8:30

Schodzenie się uczestników, swobodna zabawa, gry i zabawy integracyjne, powitanie uczestników

8:30 – 10:30

I blok zajęć programowych

10:30 – 11:00

II śniadanie

11:00 – 13:00

II blok zajęć programowych

13:00 – 13:30

Obiad

13:30 – 15:30

III blok zajęć programowych

15:30 – 16:30

Swobodna zabawa, odbiór uczestników przez opiekunów

OFERTA ZAWIERA:

- Opiekę wykwalifikowanej kadry w godzinach 7:30-16:30

- II śniadanie

- Obiad

- Wodę dostępną przez cały dzień

- Całodniową wycieczkę wraz z biletami wstępu i transportem

- Zajęcia programowe

- Ubezpieczenie NNW

- ciekawe upominki od SportiQ

- Półkolonie zorganizowane zgodnie z wytycznymi MEiN, GIS, MZ

- Wypoczynek zgłoszony do Kuratorium Oświaty

- Zgłoszenia dokonujemy poprzez formularz na stronie sportiq.pl

ZAPISZ SIĘ NA NASZE PÓŁKOLONIE W 3 KROKACH!

JAK TO ZROBIĆ?

 

Zgłoś uczestnika

Poprzez formularz na naszej stronie internetowej. W razie pytań,
zadzwoń do Nas: 512 602 332 lub 782 044 643
 

Potwierdzenie

W ciągu 24 godzin odezwiemy się do Ciebie w celu potwierdzenia dostępności miejsc.  

Umowa, dokumenty i zaliczka

Po zakwalifikowaniu uczestnika otrzymasz maila z informacją o tym, gdzie wpłacić zaliczkę o wysokości 200zł. Po wpłacie zaliczki wyślemy umowę i inne wymagane dokumenty.

WAŻNE!

Warunkiem wpisania dziecka na listę uczestników jest wpłata zaliczki. Pozostałą kwotę należy wpłacić na 14 dni przed rozpoczęciem półkolonii. 

Tabela rozmiarów koszulek:

Rozmiar koszulki

Wybierz turnus: