Półkolonie Gmina Pszczółki Turnus 1

Półkolonie i zajęcia z dziećmi Gmina Pszczółki

Turnus 1 – 3-7.07.2023

Program:

„Aikido z elementami samoobrony” 

Czeka nas ogromna dawka zabawy na macie, nauka podstawowych kontroli i rzutów wykorzystywanych w aikido, a także poznamy tajniki bezpiecznego upadania – ukemi. Dodatkowo, uczestnicy dowiedzą się o korzyściach płynących z trenowania sztuk walki – uczą one między innymi: dyscypliny, wytrzymałości, radzenia sobie ze stresem i negatywnymi emocjami, jak również redukują poziom agresji. Blok zajęciowy zostanie zakończony nauką ćwiczeń oddechowych, mających na celu poprawę reakcji organizmu na stresory oraz ogólne rozluźnienie ciała.

 „Ultimate frisbee i flagi” 

Uczestnicy spróbują swoich sił w dwóch dyscyplinach –pochodzącej z USA – Ultimate frisbee oraz w ulubionej grze – Flagi!

„Turniej sportowy” 

Sportowa rywalizacja uczy współpracy, uczciwości oraz przestrzegania zasad fair play. Co więcej, towarzyszy jej wiele emocji !

„Gry świata” 

U nas poznasz niekonwencjonalne gry z różnych zakątków świata, takie jak: molkky, , corn hole czy bilard holenderski – sjoelen.

„Festiwal baniek mydlanych” 

Wykorzystując wakacyjny klimat stworzymy gigantyczne bańki mydlane. Nie zabraknie konkursów na największą, a może najdłuższą bańkę mydlaną!

„Zakłady” 

W tej grze uczestnicy będą musieli obstawiać wyniki zakładów. Co więcej, tematem tych zakładów będą zadania, które reprezentanci drużyn będą wykonywać. Szykuje się dużo śmiechu i nieprzewidywalności!

„Podchody” 

Wróćmy do tradycji i zagrajmy w grę terenową popularną wśród harcerzy. Dwie drużyny, spory teren, spostrzegawczość, pomysłowość i nuta adrenaliny.

„Gry i zabawy na świeżym powietrzu” 

Różnorodne formy zabaw i gier zespołowych w ciekawych modyfikacjach. 

„Wycieczka całodniowa – Lego”

czyli największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego. Nasi uczestnicy odkryją nieznane dotąd budowle i interaktywne eksponaty. Konstrukcje stworzone z klocków lego pobudzą dziecięcą wyobraźnię. Być może staną się one także inspiracją do tworzenia własnych budowli. Na wystawie z klocków Lego każdy znajdzie coś dla siebie, od postaci z filmów i bajek, po figurki znanych budynków, gier czy wynalazków. 

A wszystko to wykonane z najpopularniejszych klocków świata.

„Torby pełne barw” 

Nasi podopieczni otrzymają materiałowe torby, które następnie pokolorują wedle własnego pomysłu i upodobań. Za pomocą wyjątkowych mazaków pokryją je ulubionymi barwami i stworzą wzór o jakim zawsze marzyli. Tym razem dzieci wcielą się w projektantów własnej części garderoby. 

„Filcowane pluszaki” 

Za pomocą wyobraźni, odrobiny filcu i małej igły nasi podopieczni stworzą własne maskotki. Najpierw odrysują wzór, wytną kształty, ozdobią pluszaka poprzez doklejenie mu noska czy kolorowych ubranek, a następnie zszyją wypełnioną figurkę. Zajęcia wzmocnią i rozbudzą kreatywność u dzieci!

„Cukierkowe piniaty”

Na tych zajęciach dzieci rozwiną wyobraźnię przestrzenną oraz kreatywność. Przy pomocy prostych przyborów uczestnicy stworzą własne piniaty, które następnie wypełnią pysznymi cukierkami. Zajęcia wprowadzą nas w meksykański nastrój!

 „Warsztaty z lepienia pierogów” 

Nasi uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki powstawania pierogów – zaczynając od ich historii, po własnoręcznie ulepienia, aż w końcu delektowanie się pysznymi kulinariami. Samodzielnie przygotowane pierogi dzieci zabiorą do domu, (wraz z pełnym instruktażem ich ugotowania) gdzie będą mogli poczęstować najbliższych swoim dziełem kulinarnym. Przecież nic nie cieszy bardziej niż własne pierogowe czary!Dodatkowo podczas pobytu w pruszczańskiej pierogarni dzieci zostaną poczęstowane świeżo wyciskanym sokiem oraz domowymi słodkościami – od pączków po faworki. 

*Podany plan półkolonii może ulec nieznacznym zmianom z przyczyn losowych niezależnych od organizatora tj. warunki pogodowe, czy inne zdarzenia losowe.
PLAN DNIA
SZCZEGÓŁY OFERTY
CENNIK

RAMOWY PLAN DNIA:

7:30 – 8:30

Schodzenie się uczestników, swobodna zabawa, gry i zabawy integracyjne, powitanie uczestników

8:30 – 10:30

I blok zajęć programowych

10:30 – 11:00

II śniadanie

11:00 – 13:00

II blok zajęć programowych

13:00 – 13:30

Obiad

13:30 – 15:30

III blok zajęć programowych

15:30 – 16:30

Swobodna zabawa, odbiór uczestników przez opiekunów

OFERTA ZAWIERA:

- Opiekę wykwalifikowanej kadry w godzinach 7:30-16:30

- II śniadanie

- Obiad

- Wodę dostępną przez cały dzień

- Całodniową wycieczkę wraz z biletami wstępu i transportem

- Zajęcia programowe

- Ubezpieczenie NNW

- ciekawe upominki od SportiQ

- Półkolonie zorganizowane zgodnie z wytycznymi MEiN, GIS, MZ

- Wypoczynek zgłoszony do Kuratorium Oświaty

- Zgłoszenia dokonujemy poprzez formularz na stronie sportiq.pl

ZAPISZ SIĘ NA NASZE PÓŁKOLONIE W 3 KROKACH!

JAK TO ZROBIĆ?

 

Zgłoś uczestnika

Poprzez formularz na naszej stronie internetowej. W razie pytań,
zadzwoń do Nas: 512 602 332 lub 782 044 643
 

Potwierdzenie

W ciągu 24 godzin odezwiemy się do Ciebie w celu potwierdzenia dostępności miejsc.  

Umowa, dokumenty i zaliczka

Po zakwalifikowaniu uczestnika otrzymasz maila z informacją o tym, gdzie wpłacić zaliczkę o wysokości 200zł. Po wpłacie zaliczki wyślemy umowę i inne wymagane dokumenty.

WAŻNE!

Warunkiem wpisania dziecka na listę uczestników jest wpłata zaliczki. Pozostałą kwotę należy wpłacić na 14 dni przed rozpoczęciem półkolonii. 

Tabela rozmiarów koszulek:

Rozmiar koszulki

Wybierz turnus: