Półkolonie Gmina Pszczółki Turnus 5

Półkolonie i zajęcia z dziećmi Gmina Pszczółki

Turnus 5 – 31.07-4.08.2023

Program:

„Warsztaty z lepienia pierogów”

Nasi uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki powstawania pierogów – zaczynając od ich historii, po własnoręcznie ulepienia, aż w końcu delektowanie się pysznymi kulinariami. Samodzielnie przygotowane pierogi dzieci zabiorą do domu, (wraz z pełnym instruktażem ich ugotowania) gdzie będą mogli poczęstować najbliższych swoim dziełem kulinarnym. Przecież nic nie cieszy bardziej niż własne pierogowe czary!

Dodatkowo podczas pobytu w pruszczańskiej pierogarni dzieci zostaną poczęstowane świeżo wyciskanym sokiem oraz domowymi słodkościami – od pączków po faworki. 

Wycieczka całodniowa – Experyment”

Centrum Nauki Experyment to mieszczące się w Gdyni miejsce pełne interaktywnych wystaw i przestrzeni do twórczego eksperymentowania. W tym miejscu dzieci będą miały okazje rozwinąć chęć odkrywania i poznawania świata. Być może odnajdą nowe pasje i fascynacje nowymi rzeczami. To miejsce przeznaczone dla małych naukowców, a także dzieci, które uwielbiają cieszyć się nauką za sprawą zabawy i eksperymentów.

 „Aikido z elementami samoobrony” 

Czeka nas ogromna dawka zabawy na macie, nauka podstawowych kontroli i rzutów wykorzystywanych w aikido, a także poznamy tajniki bezpiecznego upadania – ukemi. Dodatkowo, uczestnicy dowiedzą się o korzyściach płynących z trenowania sztuk walki – uczą one między innymi: dyscypliny, wytrzymałości, radzenia sobie ze stresem i negatywnymi emocjami, jak również redukują poziom agresji. Blok zajęciowy zostanie zakończony nauką ćwiczeń oddechowych, mających na celu poprawę reakcji organizmu na stresory oraz ogólne rozluźnienie ciała.

„Zabawa fotograficzna” 

Gra terenowa wymagająca dużej kreatywności i siły w nogach. Zrealizuj, jak najwięcej zadań z listy w ograniczonym czasie. Jak sama nazwa wskazuje, trzeba będzie zrobić wiele zdjęć w różnych miejscach, pozach i z różnymi rekwizytami. 

„Joga i techniki relaksacji ” 

Uczestnicy poznają podstawowe pozycje – asany –  stosowane w jodze poprzez zabawy. Dodatkowo, zastosujemy ćwiczenia oddechowe oraz wspólnie  wykonamy zestaw ćwiczeń z jogi dla początkujących, które wprowadzą nasze ciała w świadomy relaks. Uczestnicy poznają również technikę relaksacji Jacobsona, która pozwala na zredukowanie stresu i uspokojenie organizmu. 

„Usportowione dwa ognie i flagi” 

Uczestnicy spróbują swoich sił w dwóch dyscyplinach – usportowione dwa ognie oraz  Flagi!

„Gry świata” 

U nas poznasz niekonwencjonalne gry z różnych zakątków świata, takie jak: molkky, , corn hole czy bilard holenderski – sjoelen.

„Festiwal baniek mydlanych” 

Wykorzystując wakacyjny klimat stworzymy gigantyczne bańki mydlane. Nie zabraknie konkursów na największą, a może najdłuższą bańkę mydlaną!

„Familiada” 

Autorski teleturniej wiedzy oparty na popularnym programie polskiej telewizji FAMILIADZIE!

„Filcowane pluszaki”

Za pomocą wyobraźni, odrobiny filcu i małej igły nasi podopieczni stworzą własne maskotki. Najpierw odrysują wzór, wytną kształty, ozdobią pluszaka poprzez doklejenie mu noska czy kolorowych ubranek, a następnie zszyją wypełnioną figurkę. Zajęcia wzmocnią i rozbudzą kreatywność u dzieci!

„Kosmos zamknięty w słoiku”

To coś dla fanów astronomii i bacznych obserwatorów naszego gwiazdozbioru!  Te świecące czary powstaną za sprawą waty, brokatów i barwników. Po tych zajęciach kosmos będzie na wyciągnięcie ręki. 

„Ceramiczne kształty”

Zajęcia artystyczne, które rozwiną kreatywność oraz umiejętności manualne dzieci. Każdy z uczestników ulepi ulubioną figurkę bądź naczynie. A to wszystko przy użyciu gliny szybkoschnącej. Ręce pełne roboty i uśmiech – gwarantowane!

Gry i zabawy na świeżym powietrzu” 

Różnorodne formy zabaw i gier zespołowych w ciekawych modyfikacjach. 

*Podany plan półkolonii może ulec nieznacznym zmianom z przyczyn losowych niezależnych od organizatora tj. warunki pogodowe, czy inne zdarzenia losowe.
PLAN DNIA
SZCZEGÓŁY OFERTY
CENNIK

RAMOWY PLAN DNIA:

7:30 – 8:30

Schodzenie się uczestników, swobodna zabawa, gry i zabawy integracyjne, powitanie uczestników

8:30 – 10:30

I blok zajęć programowych

10:30 – 11:00

II śniadanie

11:00 – 13:00

II blok zajęć programowych

13:00 – 13:30

Obiad

13:30 – 15:30

III blok zajęć programowych

15:30 – 16:30

Swobodna zabawa, odbiór uczestników przez opiekunów

OFERTA ZAWIERA:

- Opiekę wykwalifikowanej kadry w godzinach 7:30-16:30

- II śniadanie

- Obiad

- Wodę dostępną przez cały dzień

- Całodniową wycieczkę wraz z biletami wstępu i transportem

- Zajęcia programowe

- Ubezpieczenie NNW

- ciekawe upominki od SportiQ

- Półkolonie zorganizowane zgodnie z wytycznymi MEiN, GIS, MZ

- Wypoczynek zgłoszony do Kuratorium Oświaty

- Zgłoszenia dokonujemy poprzez formularz na stronie sportiq.pl

ZAPISZ SIĘ NA NASZE PÓŁKOLONIE W 3 KROKACH!

JAK TO ZROBIĆ?

 

Zgłoś uczestnika

Poprzez formularz na naszej stronie internetowej. W razie pytań,
zadzwoń do Nas: 512 602 332 lub 782 044 643
 

Potwierdzenie

W ciągu 24 godzin odezwiemy się do Ciebie w celu potwierdzenia dostępności miejsc.  

Umowa, dokumenty i zaliczka

Po zakwalifikowaniu uczestnika otrzymasz maila z informacją o tym, gdzie wpłacić zaliczkę o wysokości 200zł. Po wpłacie zaliczki wyślemy umowę i inne wymagane dokumenty.

WAŻNE!

Warunkiem wpisania dziecka na listę uczestników jest wpłata zaliczki. Pozostałą kwotę należy wpłacić na 14 dni przed rozpoczęciem półkolonii. 

Tabela rozmiarów koszulek:

Rozmiar koszulki

Wybierz turnus: